Запад

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Соединетите Американски Држави Џозеф Бајден изјави дека рускиот претседател Владимир Путин греши ако мисли дека Западот ќе изгуби интерес и ќе престане да ја поддржува Украина. Loading…   Украинска армија: Русите продолжуваат да го блокираат Харков   „Додека Русија ја продолжува својата бруталност против Украина, Путин се надеваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сајбер агресијата иницирана од Западот против Русија ќе има последици и ќе се утврдат нејзините извори, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи. Loading… Се наведува дека во контекст на операцијата на Москва во Украина, САД и како што велат „нивните сателити“ преземаат масовна сајбер операција против Русија, пренесува РИАПрочитај повеќе