занимливости (Page 150)

Интересни текстови, видеа, анализи, загатки, текстови, забава…

Сподели со своите пријатели

Мајка Никол Шамлин сподели видео на ТикТок во кое е прикажана нејзината реакција на откривањето на полот на нејзиното бебе, проследено со нејзината вистинска реакција. Loading… Она што сите го  видоа при откривање на полот на нашето бебе“, напиша на видеото на кое се гледа како нејзиниот партнер пука соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На популарната страница на Инстаграм Barked е објавено видео од куче кое се обидува да се скрие од сопственикот откако направи хаос во куќата. Loading… Откако сопственикот влегол во куќата, кучето истрчало и се свиткало под мало столче. Сопственикот потоа доаѓа до него и му мавта со показалецот за даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бразилката Меиривоне Роша Морес (37) се заљубила во машка кукла од партал Марсело која нејзината мајка и ја направила кога била тинејџерка. Loading… Таа вели дека кога нејзината мајка за прв пат и го покажала Марсел, веднаш сфатила дека тоа е љубов на прв поглед. Имено, нејзината мајка решила даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Каи Хансен, од Дарвин, двапати го удрил крокодилот директно во муцката, откако овој се нафрлил кон него без премногу да се возбуди. Loading… Хансен е сопственик на Коза Остров Ложа на бреговите на реката Аделаида и го дели својот дом со саканата женка крокодил Кејси, која Фред ја малтретира оттогашПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Таа брзо пливала, сакајќи да си го спаси животот. Повеќето мајки знаат колку се посебни нивните ќерки. Но, Трејси Андервалд исто така знае дека нејзината ќерка е вистински херој. Таа сепак и го спасила животот, а има само 5 години. Loading… Се започнало едно утро кога мајката решила да сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Така, веќе во 16-та недела бебето веќе може да трепне, а во 24-та за прв пат да го почувствувате неговото икање. Loading… Сето тоа можете да го видите на ултразвучните прегледи кои се многу важни за да се следи растот и развојот на плодот. Меѓутоа, како што бебето расте сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

И секој десетти се обидува да ги запамети регистарските таблички на околните автомобили во случај некој да му ја изгребе колата. Loading… Сопствениците на автомобили им раскажаа на аналитичарите на „СберАвто“ за нивните необични навики. Така, на пример, по посетата на трговски центар, половина од испитаниците ги оддалечуваат количките подалекуПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Уредувањето на фотографиите целосно излезе од контрола, а доказ за тоа се фотографиите кои ги прикачуваме во галеријата. Галеријата содржи сцени од главно неуспешни обиди за монтажа кои се толку апсурдни или толку далеку од реалноста што успеаја да ја шокираат и насмеат публиката. Loading… Некои од бизарните интервенции гиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Снеп претходно објави дека работи на платена верзија на услугата Снепчет. Сега се познати официјалните детали, а тука е вклучена и цената на услугата. Loading… Снепчет+, како што се нарекува услугата за претплата, ќе чини 3,99 долари месечно. По таа цена, корисниците ќе можат да пристапат до некои ексклузивни функции,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Иако може да се каже дека децата се раѓаат со компјутер на дланка бидејќи многу брзо учат да користат нова технологија, сепак постои технологија која им прави проблеми. Таквата технологија вклучува стари уреди како ЦД-а, касети и машини за пишување, но и некои нови технологии кои се уште не сеПрочитај повеќе