Чисти станови во топлес и заработува и до 300 евра на час (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Сами (22) од Флорида чисти станови и куќи топлес и заработува околу 2000 евра дневно, плус зема големи бакшиши.

Loading...

Нејзината часовна услуга за чистење чини 300 евра, а сега ги охрабрува другите да се испробаат во профитабилна кариера.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sammi 🥸 (@sincerely__sammi)

 

Заедно со овој дебел хонорар што го заработува полуголата чистачка, 22-годишната девојка истакнува дека добива многу дарежливи бакшиши.

Чистачката во топлес се отвори за својата профитабилна кариера на социјалните мрежи, брзо привлекувајќи внимание пред да ѝ биде суспендирана сметката.

– Многумина од вас сакаат да знаат колку заработувам дневно како чистачка во топлес. Денеска исчистив пет куќи, а наплаќам по 300 евра на час – рекла Сами обраќајќи им се на своите следбеници.

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sammi 🥸 (@sincerely__sammi)

 

Разложувајќи ја нејзината дневна заработка, Сами почнала да објаснува како се собираат нејзините суми.

– Значи, првата куќа 300 евра на час и ми дадоа 140 евра бакшиш – открива таа.

Добро платената чистачка исто така рече дека не очекува бакшиш, но повеќето нејзини клиенти сепак оставаат.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sammi 🥸 (@sincerely__sammi)

Loading...

 

Со саатница од 300 евра, втората куќа ѝ дала 120 евра бакшиш, третата 150, четвртата 110. Но, најголемиот бакшиш ѝ бил од последната куќа.

– Ми дадоа многу дарежлив бакшиш од 200 евра, многу убаво. Беше голема куќа и малку валкана – додава таа.

Севкупно, Сами за еден работен ден заработува и до 2230 евра. Чистачката во топлес не може да ја задржи целата нејзина заработка бидејќи, како што вели, издвоила голем безбедносен депозит за да ја чува додека работи.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sammi 🥸 (@sincerely__sammi)

 

– Имам осигурител кој седи во автомобилот ме чека во случај нешто да се случи и тој добива 35 отсто од заработувањето – објасни таа.

Loading...

Тоа значи дека нејзиниот осигурител добива околу 780 евра од нејзината дневна заработка, но Сами рече дека ја заокружила на 800 евра бидејќи тој е неверојатен, пренесува ѕвездата на Дејли.

– Каде можам да се регистрирам? Сакам да го направам ова – прашаа следбениците.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sammi 🥸 (@sincerely__sammi)

 

– Изгледа ми треба нова работа. Време е да започнеме со чистење. Каде можам да аплицирам? – напишаа тие.

Loading...

– Ќе го сторам тоа со тебе и можеме да наплатиме двојно – ѝ понудија соработка.