Доаѓаат обилни врнежи од дожд, а на планините снег

Сподели со своите пријатели

Под влијание на влажна и студена воздушна маса во недела и понеделник времето ќе биде облачно, ветровито и значително постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег, информираат од Управата за хидромеотеорлошки работи.

Loading...

 

ВИКЕНД ПРОГНОЗА ЗА КУМАНОВО: Нѐ очекува драстична промена на температурата!

 

Пообилни врнежи (над 20 л/м 2 ) ќе има во недела, особено во јужните и источните делови и ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Дневните температури ќе се намалат за повеќе од 10 степени, а од вторник на места ќе има утрински температури под нула.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Државна лотарија води сметка за заштита на интересите на граѓаните

Никола Ивановски