Вирџинија

Сподели со своите пријатели

Познатиот Јутјубер Тајлер Оливеира (24) од Калифорнија, неодамна ја посети Западна Вирџинија – држава која е на прво место по стапка на депресија, на второ место по сиромаштија и на четврто по зависност од дрога во цела САД. Loading… Тој посети неколку од најсиромашните области, разговараше со мештаните кои отвореноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Директор на основно училиште во американската сојузна држава Вирџинија добил отказ откако шестгодишен ученик пукал од пиштол и ранил наставничка на почетокот на годината. Loading… Училишниот одбор гласал 5 спрема 1 за отпуштање на Џорџ Паркер само неколку часа откако неговиот адвокат ја објави тужбата. Наставничката е пуштена од болницаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најмалку три лица загинаа, а двајца се ранети во пукотницата во неделата во кампусот на Универзитетот во Вирџинија во Шарлотсвил, а осомничениот, идентификуван како студент, останува во бегство, изјави денеска претседателот на универзитетот Џим Рајан. Loading… Кампусот сега е затворен, а полицијата трага по осомничениот, јавува CNN. Се верува декаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Огромен облак кој наликува на бранови крстарел над небото во една американска држава минатата недела. Само за храбри и богати – вечерајте додека висите меѓу облаци (фото+видео) Loading… Прв пат по долго време нешто слично на цунами се нарекува „убаво“. Како од филмот на Хичкок: Морничава сцена на небото воПрочитај повеќе