валкана бомба (Page 2)

Сподели со своите пријатели

МААЕ се подготвува да испрати инспектори во наредните денови да испитаат две локации во Украина на барање на Киев, соопштено е денеска, како одговор на руските тврдења дека Украина може да употреби „валкана бомба“, што Киев го негира. Loading… „Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) е запознаена со неделните изјавиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Русија ќе се соочи со последици доколку употреби „валкана бомба“ или нуклеарно оружје, изјави во понеделникот портпаролот на американскиот Стејт департмент Нед Прајс, додека генералниот секретар на НАТО ги отфрли руските тврдења дека Украина има намера да употреби „валкана бомба“. Loading… На прашањето дали Вашингтон ќе ја третира употребата наПрочитај повеќе