Вагнер (Page 28)

Сподели со своите пријатели

Бизнисменот Евгениј Пригожин за прв пат јавно призна дека во 2014 година ја создал групата, подоцна наречена „Вагнер“, истакнувајќи дека благодарение на нивната храброст судбината на самопрогласените републики во Доњецк и Луганск радикално се променила, а народите во Сирија, Арапските, африканските и латиноамериканските земји добија заштита. Loading… Коментарот на ПригожинПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Платеници на озлогласената руска група „Вагнер“ се распоредени во источна Украина, соопшти британското Министерство за одбрана, проценувајќи дека во земјата би можеле да бидат распоредени околу 1.000 борци на таа паравоена група. Loading… – Приватната руска воена група Вагнер е распоредена во источна Украина. Тие би можеле да распоредат повеќеПрочитај повеќе