свастика

Сподели со своите пријатели

Планината Свастика, која се наоѓа во Националната шума Умпква во Орегон, може да добие ново име подоцна оваа година, делумно благодарение на жителите на градот Јуџин. Loading… „Кога го видов името на планината во локалниот весник, помислив дека е лудост“, рекла Џој Меклејн (81), пренесува CNN. „Знаев дека можеби немаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Долниот дом на Парламентот на австралиската држава Нов Јужен Велс денеска усвои нацрт-закон за забрана на јавно прикажување на свастиката. Loading… За да стане закон, предлогот треба да биде усвоен од Долниот дом на Парламентот, според АП. Австралиската држава Викторија го забрани прикажувањето на нацистичката свастика во јуни, а КвинслендПрочитај повеќе