шок

Сподели со своите пријатели

Хуан Рамос Алфонсо Пенајо (20) загинал во пукотница во селото Санта Терерса во Парагвај. Или барем така мислело неговото семејство. Имено, неколку дена по неговото исчезнување пронајдено е телото со прострелни рани. Членовите на семејството дури остатокот од пронајденото тело го идентификувале како Хуан и организирале погреб. Меѓутоа, на денотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Гневни родители поднеле жалба откако воспитувачка во градинка им ги депилирала веѓите на нивните деца, а претходно за тоа не побарала дозвола. Пронашол бомба па ја донел во градинка да се пофали Loading… Гленда Круз не можела да верува кога го земала своето дете од градинката и кога видела декаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шпанија е во шок по веста дека едно 11-годшно девојче во петок родило живо и здраво бебе. Како веќе светот се навикна на тоа мајките да можат да имаат толку мала возраст, самата вест не беше толку сензационална колку податокот дека татко на бебето е братот на родилката. Никогаш решенатаПрочитај повеќе