ШПАНИЈА ВО ШОК: 11-годшно девојче роди здраво бебе, татко е нејзиниот брат

Сподели со своите пријатели

Шпанија е во шок по веста дека едно 11-годшно девојче во петок родило живо и здраво бебе.

Како веќе светот се навикна на тоа мајките да можат да имаат толку мала возраст, самата вест не беше толку сензационална колку податокот дека татко на бебето е братот на родилката.

Никогаш решената мистерија за најмладата мајка во светот

Loading...

Случајот е од Мурсија, а интересно е што таткото на момчето веројатно нема кривично да одговара затоа што во времето на бременодста на неговата сестра имал само 13 години.

Според законите на Шпанија, децата на таа возраст не можат да бидат процесирани, пренесуваат медиумите.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Како изгледа абортусот? (видео)

– Сега треба да бидеме трпеливи. Истрагата е отворена и кога ќе ги имаме сите информации, ќе видиме како ќе помогнеме на семејството, рекол Мануел Виљегас, шеф на здравствената служба во Мурсија.

https://youtu.be/BJkgd5jVdTo

Според првите извештаи на истрагата, децата не стапиле присилно во сексуалниот однос.

Пред неколку дена, пристигна веста дека Американецот Стивен Валтер Плади (42) е уапсен поради инцест со својата ќерка Јекти Роуз (20). Тој ја оставил својата сопруга поради врската со својат аќерка, која парот ја дал на усвојување откако се родила.

 

 

Три месеци подоцна Стивен и неговата жена се развеле, таа се отселила, а Стивен спиел на подот во собата на Кејти.

Жената наскоро дознала дека ќерка и е бремена, а во мај 2017. година дознала дека таткото на бебето е Стивен, откако го причатала дневникот на своето друго дете.


Leave a Reply