СКАНДАЛ ВО ГРАДИНКА: Воспитувачката им ги депилирала децата (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Гневни родители поднеле жалба откако воспитувачка во градинка им ги депилирала веѓите на нивните деца, а претходно за тоа не побарала дозвола.

Пронашол бомба па ја донел во градинка да се пофали

Loading...

Гленда Круз не можела да верува кога го земала своето дете од градинката и кога видела дека очигледно бил дел од неуспешен третман за убавина.

На телото на своето бебе забележала модринки, поставила камери па остнала шокирана од глетката (видео)

На својот Фејсбук профил го напишала следниот статус:

– Знам дека многумина ќе речат не е ништо важно, но за мене е затоа што детската кожа е многу деликатна. Мојот син е бебе и не може да се брани. нема уште ниту две години и јас сега се чувстувам како лоша мајка затоа што не сум го заштитила.

Таа исто така поставила и фотографии на кои јасно се гледа дека не нејзиниот син му се депилирани веѓите. Набргу се јавила и друга мајка која потврдила дека и на нејзиното дете му се случило истото.

Имала три години кога и отстраниле половина од мозокот, нема да верувате како изгледа денес (видео)

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Француската премиерка бара зголемувањена старосната граница за пензионирање

– Ја одведов ќеркичката  во градинка за да завршам некои обврски. Кога отидов по него видов црвен траг помеѓу нејзините очи. Мислев дека е гребнатинка, но кога стигнавме дома, сфатив дека воспитувачката ги депилирала веѓите на моето дете, напишала Алиса Салгадо.

Двете мајки веднаш поднеле жалби против воспитувачката.


Leave a Reply