Ширин Абу Аклех

Сподели со своите пријатели

Израелскиот министер за одбрана Бени Ганц рече дека американската истрага за убиството на палестинско-американската новинарка Ширин Абу Аклех е „грешка“ и дека Израел нема да соработува со истрагата. Loading… Новинарот на Ал Џезира Абу Аклех беше убиен додека известуваше за израелска воена операција во бегалски камп во окупираниот град ЏенинПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

САД го информираа Израел дека одлучиле да го истражат убиството на палестинската Ширин Абу Аклех, новинарка на Ал Џезира убиена во мај додека известувала за израелска воена операција во бегалскиот камп Џенин на окупираниот Западен Брег. Loading… Судејќи според првичните извештаи, истрагата ќе ја води Федералното биро за истраги (ФБИ),Прочитај повеќе