Шехбаз Шариф

Сподели со своите пријатели

Шефот на ОН, Антонио Гутереш, во петокот во Пакистан повика на „масовна помош“ за таа земја во борбата против катастрофалните поплави, кои пакистанската влада и тој ги сметаат за последици од климатските промени. Loading… Рекордните монсунски дождови и топењето на глечерите во северните планини предизвикаа поплави кои однесоа домови, патишта,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот пакистански премиер Имран Кан, обвинет за кршење на пакистанскиот антитерористички закон, е ослободен од притвор, изјави партиски претставник. Loading… Деталите за одлуката на судот не се познати, но Кан доби „привремено ослободување“ до 1 септември, изјави поранешниот министер за информации и функционер на Пакистанското движење за правда (ПТИ), ФавадПрочитај повеќе