Северна Ирска

Сподели со своите пријатели

Северна Ирска доцна во петокот ја потресе силна експлозија на бензинска пумпа, при што загинаа најмалку седум лица. Loading… Полицијата досега потврди седум смртни случаи по експлозија на бензинска пумпа во Северна Ирска. Неколку лица сѐ уште се водат како исчезнати и се стравува дека бројот на загинатите може даПрочитај повеќе