Сергеј Кириенко

Сподели со своите пријатели

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков го посети Донбас за да обезбеди обука за медиумските работници, изјави денеска првиот заменик-шеф на администрацијата на рускиот претседател Сергеј Кириенко. Loading… „Би сакал да му се заблагодарам на Дмитриј Сергеевич Песков кој синоќа се врати од Луганск, каде одржа обука за медиумите и претставницитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Заменик-шефот на кабинетот на рускиот претседател Владимир Путин, Серхиенко „е главниот идеолог“ на уништувањето на енергетската инфраструктура на Украина, вели Олексеј Данилов, секретар на Советот за национална безбедност и одбрана на Украина. Loading… Киријенко е поранешен шеф на руската државна нуклеарна компанија Росатом и еден од најмоќните функционери на Кремљ.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Заменик-шефот на кабинетот на рускиот претседател Владимир Путин, Сергеј Кириенко го посети окупираниот украински град Херсон. Loading… Киријенко, поранешен шеф на руската државна нуклеарна компанија Росатом, го посети пристаништето со траект од кое се евакуираат цивили од Херсон, изјави прорускиот гувернер на окупираниот полуостров Крим, Сергеј Аксонов. Руските сили воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Евакуацијата на жителите на регионот Херсон од десниот кон левиот брег на реките Днепар е завршена. Loading… Лидерот на Крим, Сергеј Аксјонов, ја заврши посетата на Херсон заедно со првиот заменик-шеф на администрацијата на претседателот на Русија, Сергеј Кириенко. „Го посетив Херсон заедно со првиот заменик-шеф на администрацијата на претседателотПрочитај повеќе