село Студена Бара

Сподели со своите пријатели

Викендица, патнички автомобил марка „голф“ и стрниште вчера изгореле во поголем пожар на патот помеѓу кумановските села Пчиња и Студена Бара. Loading… Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, осум пожарникари со три противпожарни возила интервенирале на гаснење на огнот. Интервенцијата траела во период од 12:30 доПрочитај повеќе