Викендица и автомобил изгореа во пожар во Куманово

Сподели со своите пријатели

Викендица, патнички автомобил марка „голф“ и стрниште вчера изгореле во поголем пожар на патот помеѓу кумановските села Пчиња и Студена Бара.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, осум пожарникари со три противпожарни возила интервенирале на гаснење на огнот.

Интервенцијата траела во период од 12:30 до 16:40 часот.

Од РЦУК додаваат дека е причинета поголема материјална штета, а причината и висината на штетата допрва ќе се утврдуваат.

Кумановските пожарникари вчера интервенирале и на запален смет во населбата „Ѓорче Петров“ во период од 17:00 до 17:45 часот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Спасовски од Куманово: Спасовски: Градиме партнерство на доверба меѓу полицијата и заедницата