село Никуштак

Сподели со своите пријатели

Патнички автомобил вчера изгорел во пожар во липковското село Никуштак. Loading… – На 29.01.2023 во 11.55 часот во Полициско одделение Матејче било пријавено дека во село Никуштак, Општина Липково настанал пожар во патничко моторно возило „бмв“ без регистарски ознаки, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. Екипа од СВР КумановоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и шестгодишен жител на селото Арачиново вчера се обидел да удри во полициски службеници во атарот на селото Никуштак во липковско. Loading… – На 12.12.2022 во 15.10 часот во село Никуштак,липковско, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.Б.(46) од с.Арачиново, скопско, затоа што со товарно моторноПрочитај повеќе