Сашо Илиевски

Сподели со своите пријатели

Комисијата за одбележување на празници и манифестации и доделување награди и признанија на Советот на Општина Куманово на денешната прес-конференција ги соопшти годинашните добитници на ноемвриските награди. Loading… Претседателката на Комисијата Невена Величковска информираше дека од 34 предлози, комисијата едногласно одлучила да додели награди за пет физички и две правниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Со три бронзени медали се враќаат кик-боксерите на КБК „Куманово 2006“ од Меѓународниот турнир што викендов се одржа во Тешаљ, Босна и Херцеговина. Loading… Лука Велковски во полуфиналето се сретна со Сандро Николиќ од Хрватска и на поени загуби во рамноправна и фајтерска борба.     Марко Бошковски во полуфиналетоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Повеќе кик-боксери од Куманово од клубовите „Куманово 2006“ и „Предатор“ денеска и утре ќе учествуваат на меѓународен турнир во Босна и Херцеговина. Loading… Босанскиот град Тешањ ќе биде домаќин на турнирот „Balkan open“ според календарот на светската WAKO организација. Од кик-бокс клубот Куманово 2006 учество ќе земат натпреварувачите Лука Велковски,Прочитај повеќе