Лука Велковски доби пехар од ОССК за освоениот сребрен медал од Светскиот куп

Сподели со своите пријатели

Лука Велковски, кик-боксер на КБК Куманово 2006 вчера доби пехар од Општинскиот сојуз на спортови Куманово за неговиот освоен сребрен медал на купот во Будимпешта.

Loading...

 

 

Велковски и неговиот тренер Сашо Илиевски беа на прием кај секретарот на Општински сојуз на спортови Куманово, Срѓан Величковиќ, каде им беше врачен пехарот.

– На нашиот долгогодишен државен првак освојувач на безброј медали од турнири меѓународни балкански првенства му додели пехар за освоениот сребрен медал кој како круна на неговата досегашна кариера и освојувањето на на Светскиот куп кој се одржа во Будимпешта, Унгарија во месец јуни и му посака успешна понатамошна кариера, а и јас како негов долгогодишен тренер сум задоволен од неговиот успех кој се надевам ќе му биде поголем мотив да продолжи да реди успеси, и на градот Куманово и секако на клубот и државата да им носи медали, изјави Сашо Илиевски тренер на КБК Куманово 2006.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Мургаш – село со археолошки наоѓалишта од римско време

 

Loading...

 

Илиевски воедно упати благодарност до Општинскиот сојуз на спортови за досегашната успешна соработка која, вели, сигурно ќе продолжи и понатаму.

Никола Ивановски