сахара

Сподели со своите пријатели

Телата на 27 мигранти, кои најверојатно починале од жед, се пронајдени во пустината во Чад, објави во вторникот агенцијата за миграција на ОН. Loading… Мигрантите, наводно, го напуштиле Мусоро, град во централниот дел на Чад со пикап пред 17 месеци, според Меѓународната организација за миграција (ИОМ). „Веруваме дека возилото сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ретка снежна бура ја зафати пустината Сахара во близина на гратчето Аин Сефра во северозападниот дел на Алжир.  Зошто падна снег во Сахара? Научниците имаат два одговори! Loading… Неверојатни снимки го прикажуваат подрачјето познато по екстремно високите температури, прекриено со снег, откако температурата се спуштила под нулата. Како Јапонците чистатПрочитај повеќе