протест

Сподели со своите пријатели

Во грчката престолнина во недела цел ден траеа масовни демонстрации поради потенцијалниот компромис на Грција со властите во Скопје околу официјалното име на Македонија. Во светот се испратени стравични призори на силни судири со граѓаните и полицијата – крвави глави, луѓе оборени на асфалтот на чии тела буквално клечи полицијата,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кумановчани излегоа на протест против полициска бруталност. Револтираните граѓани се придружија во знак на солидарност кон деветте градови во кои денес се протестира откако СДСМ објави прислушкувани разговори за случајот на Мартин Нешковски. Loading… [huge_it_gallery id=”38″] Извикувајќи ”Убијци, убијци”, кумановчани од градскиот плоштад каде што се собраа во 18 часот, воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Средношколците сепак ќе излезат на улиците во Скопје, објави на својата Фејсбук фан страна, членовите на Средношколскиот Пленум по најавите дека поради безбедносни причини, протестот за денес ќе биде откажан. Loading… Средношколскиот Пленум повика на протест во 17 часот пред Министерството за безобразност и зло ќе биде оддржан, напиша ПленумотПрочитај повеќе