Полигамија

Сподели со своите пријатели

Сопругот ја изневерил, па пронашла своја двојничка, сега спијат заедно, а таа вели дека така го спасила бракот. Loading… Необична и несекојдневна приказна открила жена по име Техмена Кинтана која живее со својот сопруг и нејзината двојничка. Ова се случи откако нивниот брак паднал во криза. Нејзиниот сопруг ја изневерувал,Прочитај повеќе

three woman performing traditional dance

Сподели со своите пријатели

Властите на индиската сојузна држава Асам планираат да ја забранат полигамијата, пренесува Ројтерс. Loading… – Планирам да ја забранам полигамијата во Асам – изјави премиерот на Асам, Химанта Бисва Сарма. Полигамијата е веќе нелегална според индискиот Кривичен законик, но на муслиманите сè уште им е дозволено да имаат до четириПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пакистанката Ситара Јасин води прилично возбудлив начин на живот, кој морала да го сподели со целиот свет отворајќи канал на платформата Јутуб каде што им покажува на луѓето како живее жена која морала да се омажи на 13 години. Loading… Додека повеќето жени се согласуваат на полигамни бракови во коиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Семјуел Бејтман, водач на мала полигамна група во близина на границата меѓу американските сојузни држави Аризона и Јута, кој беше уапсен во август, според новите документи на федералниот суд имал најмалку 20 сопруги, повеќето малолетни, објави АП. Loading… Новите документи на федералниот суд покажуваат и дека Семјуел Бејтман ги казнувалПрочитај повеќе