Пол-Анри Сандаого Дамиба

Сподели со своите пријатели

Во западноафриканската држава Буркина Фасо, војската изведе нов државен удар, осум месеци по последниот државен удар. Loading… Според извештаите на локалните медиуми, актуелниот претседател, потполковник Пол-Анри Сандаого Дамиба, бил разрешен од должноста во телевизискиот говор на новата влада на државната телевизија РТБ во петокот вечерта. На чело на Буркина ФасоПрочитај повеќе