Никола Груевски

Сподели со своите пријатели

Министерството за правда во наредниот период ќе поднесе нови барања за екстрадиција на Никола Груевски, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Loading… За Никола Груевски досега е испратено едно барање за екстрадиција од ноември 2018 година и едно дополнување на барањето за екстрадиција од јуни 2019 година.Екстрадицијата е побарана за ситеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија најостро ја осудува нарачаната бруталност и пречекорување на овластувањата на полициските структури на Никола Груевски и Сашо Мијалков врз граѓаните на Република Македонија, не само на ова место, пред владата, туку и низ улиците на главниот град, истакна денес Петре Шилегов во изјава дадена пред ВладатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На неполн месец од четиригодишнината од смртта на Мартин Нешковски, момче кое трагично загина на прослава од победата на ВМРО ДПМНЕ по изборите во 2011, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денес од партиските простории во Скопје емитуваше нова, 29 ”бомба”, на која беа презентирани прислушкувани разговори за наводно прикривање наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Никола Груевски останува единствен кандидат на претстојниот 15-ти конгрес на ВМРО ДПМНЕ кој за неколку часа ќе започне во Куманово. Како што соопштуваат добро упатените извори, Груевски овојпат сам ќе се бори за претседателското место на влаедачката партија, откако во 2003 година, актуелниот претседател се соочи со Марјан Ѓорчев какоПрочитај повеќе