Мона Лиза

Сподели со своите пријатели

Да се ​​погледне барем накратко Мона Лиза во парискиот Лувр обично не е лесна задача. Loading… Постои голема веројатност да ја видите имагинарната дива под непробојното стакло низ куп раце и мобилни телефони во воздухот. Сепак, се чини дека таквите сцени би можеле да бидат барем малку поинакви во иднинаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Лувр, маж во инвалидска количка фрлил парче торта на „Мона Лиза“ на Леонардо да Винчи, пренесува „БФМТВ“, пренесува „Раша тудеј“. Loading… Инцидентот се случил вчера, пишува „Марка“. Маж со перика, кој пристигнал во салонот во инвалидска количка, се обидел да ја оштети работата на Леонардо да Винчи. Сликата еПрочитај повеќе