ИНЦИДЕНТ ВО ЛУВР: Непознат маж ја намачкал со торта „Мона Лиза“ (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Во Лувр, маж во инвалидска количка фрлил парче торта на „Мона Лиза“ на Леонардо да Винчи, пренесува „БФМТВ“, пренесува „Раша тудеј“.

Loading...

Инцидентот се случил вчера, пишува „Марка“. Маж со перика, кој пристигнал во салонот во инвалидска количка, се обидел да ја оштети работата на Леонардо да Винчи. Сликата е зачувана со заштитното стакло.

 

Победниците на Евровизија го продадоа пехарот

 

Така, на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа дека заштитното стакло под кое се наоѓа ремек-делото се претпоставува дека е премачкано со шлаг.

Покрај тоа, на некои снимки се гледа како обезбедувањето на музејот го следи сторителот до излезот. Забележано е дека тој смирено излегува со инвалидската количка и оди.

 

Loading...

„Вжарено сонце“: Русија го користи најновиот повеќекратен ракетен систем (ВИДЕО)

 

Безбедносната служба веднаш го одвела напаѓачот. Неговиот идентитет и причините за делото не се соопштуваат.

– Помислете на Земјата. Има луѓе кои ја уништуваат Земјата. Размислете за тоа… Сите уметници, помислете на Земјата. Затоа и го направив тоа. Треба да се мисли на планетата – рекол непознатиот сторител.