Младо Нагоричане

Сподели со своите пријатели

Педесет и двегодишен работник се здобил со тешки телесни повреди при извршување работни задачи во фабрика во селото Младо Нагоричане. Loading… – На 28.10.2023 во 16.18 часот во СВР Куманово било пријавено дека со тешки телесни повреди во Ургентен центар Куманово бил донесен Љ.С.(52) од с.Младо Нагоричане, информираат од МинистерствотоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Повеќе предмети биле украдени од помошна просторија на црква во селото Младо Нагоричане. Loading… – На 25.07.2023 во СВР Куманово било пријавено дека со употреба на сила било влезено во помошна просторија на црква во село Младо Нагоричане и биле одземени повеќе предмети, информираат од Секторот за внатрешни работи. ЕкипаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Житни култури на површина од околу два и пол декари изгореле вчера во пожар во селото Младо нагоричане, во маалото Поганци. Loading… На терен интервенирала противпожарна екипа од ТППЕ Старо Нагоричане во период од 10:40 до 11:30 часот. Причина за избувнување на пожарот како и висината на настанатата материјална штетаПрочитај повеќе

Села во Старо Нагоричане

Сподели со своите пријатели

Само осум од триесетина села во Старо Нагоричане имаат над 100 жители. Loading… Меѓу нив најголемо е селото Младо Нагоричане во кое живеат 31,2 отсто од целокупното население на оваа рурална општина. Облавце Облавце е најмало од осумте села со над сто жители во Старо Нагоричане. Според пописот од 2021Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Почна реконструкција на патот од село Младо Нагоричане до Зебрњак Старо Нагоричане, соопштија денеска од општина Старо Нагоричане. Loading… – Досега реконструирани се два километри од патот кој е во вкупна должина од 4, 2 километри. Ширината е 5, 20 метри. Се надеваме дека со реконструкцијата ќе се обезбеди побрзо,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и четиригодишен жител на селото Младо Нагоричане вчера бил приведен поради упатени закани со остар предмет кон друго лице. Loading… – На 24.10.2022 година во 01.15 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.П. (34) од селото Младо Нагоричане затоа што со остар предмет му сеПрочитај повеќе