метео

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Loading… Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а максималната ќе достигне од 14 до 20 степени.     Во КумановоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во северните делови, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Loading… Во западните делови ќе дува повремено силен ветер (над 60 км/час) од југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 4, а максималнатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Loading… Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Под влијание на влажна и студена воздушна маса во недела и понеделник времето ќе биде облачно, ветровито и значително постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег, информираат од Управата за хидромеотеорлошки работи. Loading…     Пообилни врнежи (над 20 л/м 2 )Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена тенка облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Loading… Максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 25 степени.     Во Куманово и околината денеска ќе имаме променливо облачно време со сончевиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Loading… Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 21 степен.     Во Куманово и околината денеска ќе имаме претежно сончево време со мала облачност. Ќе дува слаб до умерне ветер од западен,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне во југозападните делови со слаби локални врнежи од дожд. Loading… Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а максималната ќе достигне од 13 до 20 степени.     ВоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сончево со мала до умерена облачност најавуваат метеоролозите за денеска. Попладне во западните делови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, максималната температура ќе биде во интервал од 26Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Утринава во земјава преовладува претежно облачно и постудено време, особено на планините и повисоките места. Има слаб локален снег во Пелагонија, а на другите места врнежите престанаа. На некои повисоки места и планините во западните делови има ниска облачност и намалена видливост која изнесува до 50 метри. Дува слаб ветерПрочитај повеќе