мечки

Сподели со своите пријатели

Масато Фукуда (50) посетил водопад во близина на јапонскиот градот Најеро, на северниот остров Хокаидо, а потоа видел две мечки. Loading… Една од нив се нафрлила на човекот и брзо зажалила. Масато е карате мајстор, па реагирал со молскавична брзина за да си го спаси животот. „Морав да реагирам, бидејќиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Луѓето ги преплавија социјалните мрежи со гневни коментари откако на интернет беше објавено видео на кое се гледа како група луѓе „кубеа“ мечиња од дрво за да се фотографираат со нив.. Loading… Во вторникот (16-ти април), група од шест лица беа снимени како малтретираат и влечат мечиња од дрвја иПрочитај повеќе

shallow focus photo of brown grizzly bear

Сподели со своите пријатели

Шумски работник во Словачка скапо „платил“ средба со кафеава мечка на оддалечен шумски пат со неколку скршени коски. Loading… Неволјата се случила во густо обрасната шума во општината Квачани, далеку од населени места, изјави во четвртокот за новинската агенција ТАСР портпаролката на државната организација за заштита на природата SOPSR. „МечкатаПрочитај повеќе