Матео Зупи

Сподели со своите пријатели

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе се сретне со мировниот пратеник на папата Франциско како дел од мировните и хуманитарните иницијативи на Светата столица за Украина, а на врвот на агендата е ситуацијата со украинските деца кои беа однесени во Русија, соопштија Белата куќа и Ватикан. Loading… Кардиналот Матео Зупи еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Италијанскиот кардинал Матео Зупи, кому папата Франциско му ја довери мировната помош за завршување на војната во Украина, ќе го посети Киев во понеделник и вторник, објави Ватикан во соопштението за печатот. Loading… „Ова е иницијатива чија главна цел е детално да ги сослуша украинските власти за можните начини заПрочитај повеќе