Мајкл Кларк

Сподели со своите пријатели

Британскиот аналитичар за одбрана и безбедност Мајкл Кларк во интервју за Sky News го коментираше денешниот говор на Владимир Путин за состојбата на нацијата, кој траеше речиси два часа. Loading… Во него Путин ги обвини Западот и Киев дека ја започнале војната (која ја иницираше самиот Путин), а на крајотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Денеска се навршуваат шест месеци откако руските војници ја преминаа границата со Украина. Loading… Половина година од почетокот на војната се совпаѓа со Денот на независноста на Украина. Во нормални околности, граѓаните би прославувале 31 година од независноста од поранешниот Советски Сојуз. Но, наместо тоа, во Киев и Харков бешеПрочитај повеќе