куќа

Сподели со своите пријатели

Куќа изгоре во пожар кој вчера околу пладне избувнал на улицата „Доне Божинов“ во Куманово, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Во 12:20 четворица пожарникари со едно возило по претходно добиена пријава излегле на терен за да го изгаснат пожарот, а нивната интервенција траела до 12:55 часот. ОдПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

За една од најтесните куќи во Лондон широка само 2,3 метри, сопствениците бараат милион фунти, односно 1,14 милиони евра. Куќата на „Симпсонови“ навистина постои (фото) Loading… Оваа интересна недвижнина позната е како Слабата куќа односно Slim House и се наоѓа во Вандсворт, населба во централниот дел на Лондон. Ја срушилПрочитај повеќе