Изгоре куќа во пожар во Куманово

Сподели со своите пријатели

Куќа изгоре во пожар кој вчера околу пладне избувнал на улицата „Доне Божинов“ во Куманово, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Во 12:20 четворица пожарникари со едно возило по претходно добиена пријава излегле на терен за да го изгаснат пожарот, а нивната интервенција траела до 12:55 часот.

Од пламените јазици причинета е материјална штета која допрва ќе се утврдува.

Причините за избувнување на пожарот остануваат непознати.

фото: архива

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец натепал 82-годишник на булевар

Leave a Reply