Кремина

Сподели со своите пријатели

Чеченските борци заедно со руските и проруските сили во украинскиот регион Луганск го зазедоа градот Рубижне и блиската Кремина, според снимките што кружат на социјалните мрежи. Loading… Сликите од Рубижне покажуваат значително уништување во центарот на градот и северните области.   Украина предложи преговори на Русија во Мариупол   СеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Руски сили го освоија градот Кремин во источна Украина, соопшти денеска регионалниот гувернер. Loading… Кремина, град со околу 18.000 жители, се чини дека е првиот град што паднал во рацете на Русија во новата офанзива во источна Украина. „Кремина е под контрола на орките. Тие влегоа во градот“, изјави СергејПрочитај повеќе