Камчатка

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово крај брегот на рускиот полуостров Камчатка, соопшти регионалниот огранок на Геофизичката служба на Руската академија на науките. Loading… Епицентарот на земјотресот бил во Тихиот Океан, во близина на јужниот брег на полуостровот, на 170 километри од Петропавловск-Камчатски, пренесуваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала го погоди источниот дел на рускиот полуостров Камчатка, соопшти денеска регионалниот огранок на Геофизичката служба на Руската академија на науките. Loading… Епицентарот на земјотресот бил на 84 километри од селото Уст-Камчатск, на длабочина од 103 километри, јавуваат агенциите. Засега нема информацииПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Два силни земјотреси денеска во раните утрински часови го погодија рускиот полуостров Камчатка. Loading… Првиот земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала се случи во 09:45 часот по локално време, односно 00:45 часот по московско време, а помалку од еден час подоцна беше почувствуван и втор земјотрес соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала рано утринава го погоди рускиот полуостров Камчатка, соопшти локалниот оддел на Министерството за вонредни ситуации на Русија. Loading… Во соопштението за печатот на одделот на руското Министерство се наведува дека нема жртви и нема оштетувања на инфраструктурата. „Тимовите за одговор приПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На планината Татејама, која е висока околу 3.000 метри, паѓаат околу 30 метри снег. Токму поради тоа оваа планина е едно од најпосакуваните дестинации тоа поради снегот. Со инвалидските колички го чисти снегот на целото соседство (видео) Loading… Илјадници луѓе секоја година плаќаат многу пари и патуваат со часови заПрочитај повеќе