Јужна Каролина

Сподели со своите пријатели

Бројот на загинати од ураганот Иан во САД се искачи на повеќе од 80, бидејќи жителите на Флорида и Јужна и Северна Каролина се соочуваат со опоравување од штетата проценета на десетици милијарди долари. Loading… Се очекува бројот на жртвите да продолжи да расте со намалувањето на поплавите, објави Ројтерс.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Флорида, Северна и Јужна Каролина во саботата се обидуваа да се опорават од уништувањето предизвикано од ураганот Иан, една од најсилните бури што го погоди копното на САД, која остави десетици милијарди долари штета и непознат број на жртви. Loading… Иан, кој сега е циклон, ослабе, но сепак се прогнозираПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ураганот Иан денеска го погоди брегот на Јужна Каролина, еден ден откако предизвика огромна материјална штета на Флорида, предизвика човечки жртви и зароби многу луѓе во нивните домови, пренесува Ројтерс. Loading… Иан моментално е ураган од прва категорија со ветрови од 120 километри на час, соопшти Националниот центар за ураганиПрочитај повеќе