Иван Печорин

Сподели со своите пријатели

Во Русија е забележана нова сомнителна смрт. Полковникот Роман Малик, задолжен за регрутирање и испраќање регрути во Украина, беше пронајден како виси на ограда минатиот викенд. Loading… Иако првично беше наведено дека срцевите проблеми се причина за смртта, полицијата не ја исклучи можноста за убиство или самоубиство, пишува британски Тајмс.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Иван Печорин, руски бизнисмен, главен менаџер на корпорацијата за развој на Далечниот Исток и Арктикот, е пронајден мртов во близина на Владивосток, што е последната во низата мистериозни смртни случаи меѓу руските директори. Loading… Како што јави рускиот државен медиум РИА Новости, управата на Владивосток соопшти дека телото на бизнисменотПрочитај повеќе