И. Џин Керол

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп мора да плати 83,3 милиони долари на писателката Е. Џин Керол за јавни изјави што ги дал во 2019 година. Loading… Во нив тој ја омаловажуваше Керол и ги негираше нејзините наводи за силување. Одлуката ја донела федералната порота на Менхетен, каде Трамп лично сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп побара ново судење во граѓанската тужба што против него ја покрена писателката Елизабет Џин Керол, во која Трамп беше прогласен за виновен за сексуален напад и клевета и беше наредено да и плати отштета од пет милиони долари. Loading… Адвокатите на Трамп рекоа пред федералниотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ја одби неговата последна шанса да сведочи на граѓанско судење во кое колумнистка го обвинува дека ја силувал во соблекувалната во стоковна куќа во 1996 година. Loading… На Трамп, републиканскиот кандидат за претседател во 2024 година, американскиот окружен судија Луис Каплан доби рок до неделаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп сведочеше под заклетва во врска со обвинувањата за силување што му ги подигна писателот И.Џин Керол. Loading… Трамп за време на неговото сведочење ги негираше сите обвинувања, пренесува Ројтерс. Вчерашното сведочење дојде една недела откако федералниот судија го одби барањето на Трамп за одложување наПрочитај повеќе