ГФК Куманово

Сподели со своите пријатели

Куманово по пауза од 23 години повторно доби градски фудбалски клуб со спојување на неколку веќе постоечки клубови. Loading… Фудбалските клубови ФК Студена вода, ФК Еуроспорт и ФК Куманово 2012 во заеднички договор одлучија да влезат во ФК Студена вода бидејќи моментално се натпреварува во највисок ранг 3та македонска лига.Прочитај повеќе