ГФК Куманово го пречекува Башкими Љуботен

Сподели со своите пријатели

Фудбалерите на Градски фудбалски клуб Куманово утре на домашен терен го пречекуваат составот на Башкими Љуботен.

Loading...

Станува збор за псоледно коло од есенскиот дел во Трета лига север. Евентуална победа на ГФК Куманово ќе му овозможи да остане зацврстен на лидерската позиција во табелата или т.н. есенски шампион.

Од клубот ги повиквуаат сите љубители на фудбалот да им дадат поддршка утре во 13:30 часот на стадионот во Добрашане.

Никола Ивановски