ФК Башкими

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на Општина Куманово денеска оствари средба со претставници на Фудбалскиот клуб Башкими кој изминатиот викенд успеа да се избори за пласман во втората фудбалска лига на Македонија. Loading…     – На претседателот на клубот, Арменд Дестани, голманот Лука Стојковски и капитенот Мергим Љутфиу кои денес беа во мојотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фудбалерите на Башкими од Куманово утре ќе го играат натпреварот кој може да ги однесе во втората фудбалска лига на Македонија. Loading… Мечот се игра на стадионот во Тетово каде Башкими ќе ги одмери силите во бараж натпревар со ФК Лазрими од Кичево. – Со евентуална победа Башкими се вараќаПрочитај повеќе