Димитриевски на средба со ФК Башкими кој влезе во втора лига (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на Општина Куманово денеска оствари средба со претставници на Фудбалскиот клуб Башкими кој изминатиот викенд успеа да се избори за пласман во втората фудбалска лига на Македонија.

Loading...

 

 

– На претседателот на клубот, Арменд Дестани, голманот Лука Стојковски и капитенот Мергим Љутфиу кои денес беа во мојот кабинет, како и на целиот клуб им посакав успех во наредната натпреварувачка сезона, објави Димитриевски.

 

 

Loading...

Башкими изминатиот викенд славеше над Влазрими со 3:0 во бараж натпреварот кој ги внесе во повисокиот ранг на натпреварувањето.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец натепал вработен во Отсекот за управни работи