Екатерина Губарева

Сподели со своите пријатели

Градот Херсон и приодите кон него се обезбедуваат во случај на пробив на украинските војници, изјави заменик-шефот на администрацијата на регионот Херсон, Екатерина Губарева. Loading… Таа за РИА изјави дека одбраната на градот и приодите се зајакнуваат во случај на пробив на украинските војници и изјавила дека првите катови одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најмалку едно лице загина, а уште едно е повредено во напад на украинските сили врз центарот на Херсон на југот на Украина со американски ракети ХИМАРС, пренесува РИА Новости. Loading… Заменик-шефот на проруската регионална администрација, Екатерина Губарева, рече дека експлодирале најмалку пет ракети, од кои едната ја погодила зградата наПрочитај повеќе