Џон Ли

Сподели со своите пријатели

Хонг Конг постепено ќе ја отвори границата со континентална Кина до средината на јануари, изјави денеска градскиот функционер Џон Ли, додавајќи дека целта на повторното отворање е да се врати во државата пред избувнувањето на пандемијата „Ковид-19“. Loading… Ограничувањата за патување преку границата меѓу Хонг Конг и Кина беа воведениПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Лидерот на Хонг Конг, Џон Ли е позитивен на коронавирус по четиридневното учество на Азиско-пацифичкиот економски форум (АПЕК) во Тајланд, за време на кој се сретна со кинескиот претседател Си Џинпинг, соопшти денеска владата на Хонг Конг. Loading… Ли бил позитивен на коронавирусот по неговото враќање во Хонг Конг, поПрочитај повеќе