Берни Сандерс

Сподели со своите пријатели

Американскиот сенатор Берни Сандерс ја повика американската администрација да престане да дава финансиска поддршка за „нехуманата и незаконска војна“ на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, велејќи дека е време САД да му кажат „не“ на Нетанјаху. Loading… Во написот објавен во „Гардијан“, Сандерс укажа на страшната ситуација во Појасот Газа, наведувајќиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американскиот независен сенатор, левичар Берни Сандерс изјави дека Соединетите Американски Држави стануваат олигархија како Русија. Loading… Тој го изјави ова во интервју за Sky News, додека ја промовираше својата неодамна објавена книга „Во ред е да се лутиш на капитализмот“. „Лут сум затоа што во мојата земја, САД, имаме поголемаПрочитај повеќе