Балтимор

Сподели со своите пријатели

Две лица загинаа, а 28 се повредени, меѓу кои 14 деца, во масовно пукање во Балтимор, Мериленд, што се случи утринава по забава, соопшти полицијата. Loading… Полицијата соопшти дека загинале 18-годишна девојка и 20-годишен маж, а девет лица сѐ уште се хоспитализирани, меѓу кои и неколку кои се во критичнаПрочитај повеќе