Бајден

Сподели со своите пријатели

Кинескиот лидер Си Џинпинг денеска ќе пристигне на индонезискиот остров Бали на долгоочекуваната средба со американскиот претседател Џо Бајден, пред самитот на Групата 20 (Г20), кој ќе ги следи тензиите поради руската инвазија на Украина. Loading… Двајцата лидери се очекува да разговараат за нуклеарните амбиции на Тајван, Украина и СевернаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го повика рускиот претседател Владимир Путин да ги објави сите компромитирачки информации што ги има за семејството Бајден и односите на Хантер Бајден со олигарсите во Источна Европа, пренесува Гардијан. Loading… „Мислам дека Путин ги знае одговорите на тоа и треба да ги објави. МисламПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Се чини дека Русија не ги прифатила позитивно коментарите на американскиот претседател Џо Бајден за време на викендот, пишува Sky News. Loading… Имено, Бајден рекол дека Владимир Путин не може да остане на власт, но тоа го демантирале од Белата куќа, а подоцна Бајден на новинарско прашање дали бара променаПрочитај повеќе