Кремљ: Коментарите на Бајден за Путин се алармантни

Сподели со своите пријатели

Се чини дека Русија не ги прифатила позитивно коментарите на американскиот претседател Џо Бајден за време на викендот, пишува Sky News.

Loading...

Имено, Бајден рекол дека Владимир Путин не може да остане на власт, но тоа го демантирале од Белата куќа, а подоцна Бајден на новинарско прашање дали бара промена на режимот во Русија одговорил не.

 

Песков: Преговорите меѓу Русија и Украина се очекува да започнат утре

 

Кремљ вели дека коментарот на Бајден е алармантен.

Додаваат и дека нема напредок околу идејата Зеленски и Путин да разговараат.