автомобили

Сподели со своите пријатели

Не чекајте до утрото за да се справите со замрзнат автомобил. Животот ќе ви биде многу полесен само ако однапред внимавате на некои работи и направите одредени потези кои ќе го спречат тоа! Loading… Изберете исток Ако имате можност, секогаш паркирајте го автомобилот со предниот дел на исток. Така, првитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Scrap Car Comparison спроведе студија во која се обиде да открие какви автомобили најчесто возат психопати, себични и самоуверени возачи кои не се грижат за другите учесници во сообраќајот. Loading… Со испитување на околу две илјади британски возачи успеале да го дефинираат идеалниот автомобил за просечниот психопат, пишува Index.hr. КакоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Светот на автомобилите драстично се промени во последните десет години. Електрификацијата и војната против CO2, потоа растот на азискиот пазар, драстично го променија балансот на моќ меѓу најголемите, а суверен светски лидер сега е Тесла, без разлика дали ќе го погледнеме вреднувањето на брендот или необработените податоци за вредноста наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ако сте меѓу оние кои како мали се обидувале да застанат на лименка со пијалок, лесно ќе го погодите епилогот од овој експеримент со автомобил. Loading… Без да навлегуваме во теоријата на силата, доволно е да се знае дека лименките се многу цврста структура под аксијално оптоварување. Ова очигледно неПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тунирањето кое вклучува екстремно спуштање на возилото има исклучително силна сцена во Јапонија, а овој пример го надминува сето она што е видено досега. Loading… Ваквото екстремно тунирање за голф е тешко да се најде во Европа, а голема е веројатноста тоа да не им се допадне ниту на љубителитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Просечната возраст на која возилата имаат најголема загуба во вредност е од 20 до 23 години. Сепак, различни марки на автомобили ја достигнуваат својата најниска вредност во различни периоди. Loading… Порше, Џип и Мини се трите марки на автомобили кои со текот на годините губат најмалку по вредност, додека Крајслер,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кражбата на автомобили е прилично вообичаено кривично дело во Соединетите држави, имајќи предвид дека ФБИ проценува дека само во 2019 година во таа земја биле украдени 721.885 моторни возила. Мета на крадците се сите категории на автомобили, од најевтините до најскапите на четири тркала. Loading… Голем број возила никогаш немаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„Боринг компани“ објави видео во кое „Тесла“ јури низ еден од неговите брзи тунели, на „електрични лизгалки“. На снимката не се откриени многу детали, а едниствениот натпис на снимката гласи „Зелено светло до Малибу“. Во позадина се слуша глас кој одборјува пред авомобилот да даде гас. Како што пишува ДејлиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По наредба на филипинскиот претседател Родриго Дутерте, на Филипините уништени се над 20 запленети луксузни автомобили, во рамките на стратегијата против криминалот и корупцијата. Меѓу уништените автомобили се Поршеа, Јагуари, Мерцедеси и Корвети, додека на други локации уништени се уште 10 автомобили. Како наведува Ројтерс, ова е дел од стратегијатаПрочитај повеќе